poduszkowietz

"Niczego nie daje zapadanie się w marzenia i zapominanie o życiu." – Czyżby?…

„Mudry – joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha” Gertrud Hirschi Kwiecień 30, 2012

Filed under: recenzje — finkaa @ 8:00 pm
Tags: ,

 Wydawnictwo: Studio Astropsychologii

Rok wydania: 2012

Ilość stron: 237
 
 
Dzięki uprzejmości Studia Astropsychologii miałam możliwość zapoznania się bliżej z tematem, o którym już jakiś czas temu dowiedziałam się od taty. Często widziałam go z dziwnie ułożonymi palcami, czasem przytkniętymi do skroni lub uszu. Dziwne? Być może, ale kiedy ma się prawdziwe problemy, lub gdy się bardzo chce wyrzucić pewne cechy z własnego charakteru, a zaopatrzyć się w inne, warto próbować wszystkiego.
 
 
Gertrud Hirschi to szwajcarska, bestsellerowa autorka publikująca książki o jodze i mudrach. Jak doczytałam na stronie studioastro.pl, jej książki są rekomendowanymi pozycjami w Indiach. Autorka od 20 lat prowadzi własną szkołę jogi w Zurychu oraz seminaria na całym świecie.
 
 
W skrócie, mudry można określić jako specyficzne układy palcy, które trzymane odpowiednio długo mają pomóc nam rozwiązać problemy, ukształtować nawyki i odzyskać równowagę. Trochę obawiałam się, że w książce znajdę suche pozycje, które jeśli mnie nie przekonają, sprawią, że książka będzie leżeć bezużytecznie. Na całe szczęście, lektura pozytywnie mnie zaskoczyła. Po pierwsze, dlatego, że wszystkie prezentowane mudry (strzelam, że jest ich około 50-60) są dość proste, zilustrowane i  przystępnie wyjaśnione. Po drugie, dlatego, że Gertrud Hirschi nie ograniczyła się wyłącznie do opisu pozycji rąk i działania mudry. Przy każdej pozycji dłoni autorka daje solidny wykład, rozszerzając wpływ mudry na dodatkowe ćwieczena, afirmacje, wizualizacje, wskazówki i pokrzepiające rady. To sprawia, że opis każdej mudry, nawet tej której nie chce się stosować, czyta się z ciekawością. Książka tworzy spójną całość – pożyteczny przewodnik po ludzkich charakterach i przypadłościach.
 
 
Hirschi daje czytelnikowi spore pole do popisu jeśli chodzi o indywidualizację treningów. Nie narzuca czasu jaki należy poświęcić na dane ułożenie palcy, ani pozycji w jakiej należy się znajdować. Jedyne co zaleca to głębokie wdechy i wydechy. Cała reszta należy do nas. Każdej opisanej mudrze towarzyszy zestaw  afirmacja + wizualizacja, jednak to tylko rady autorki. Na końcu książki, w miejscu, w którym Hirschi składa nam życzenia pomyślności i radości z praktykowania mudr, autorka dodaje także: „Każdy reaguje w swój wyjątkowy sposób na mudry. Dopuść więc do głosu radość z eksperymentowania.”
 
 
Polecam „Mudry” każdemu kto czuje się źle we własnej skórze, oraz każdemu, kto chciałby coś w sobie zmienić. Może jesteś zbyt wybuchowa, spięta, reagujesz nerwowo lub brakuje Ci toleracji? Może uważasz się za osobę zamkniętą w sobie lub niedocenianą? Pozwól pomóc sobie kobiecie z 20-letnim doświadczeniem, która twierdzi, że całą moc potrzebną do poprawy masz w garści. I to dosłownie.
 
 

Książkę otrzymałam jako egzemplarz recenzencki od Studia Astropsychologii. Dziękuję!

Reklamy
 

8 Responses to “„Mudry – joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha” Gertrud Hirschi”

 1. cyrysia Says:

  Myślę, że przyda mi się owa książka. Czasami reaguje zbyt emocjonalnie i chciałabym to w sobie zmienić, dlatego z czystej ciekawości chce poznać “Mudry – joga dłoni dla ciała, umysłu i ducha”.

 2. miqaisonfire Says:

  Mnie by się teraz przydał poradnik o tytule „jak szybko i efektywnie się uczyć” lub coś w ten deseń bo nie mogę się zorganizować a coraz bardziej przeraża mnie to, że już tylko miesiąc do sesji 😦

 3. Jedrzej44 Says:

  Nie jestem typem sportowca, a joga to czarna magia dla mnie! Chyba jednak wolę usiąść z książką.

 4. Nika Says:

  Takiej książki jeszcze nie widziałam. Może jak trafię, to wypróbuję… 😉

 5. Iczka Says:

  Brzmi interesująco. Przyznam, że nie słyszalam o czymś takim wcześniej. Jestem ciekawa jaką siłę wyporu złych cech charakteru mają te ćwiczenia?!

  • finkaa Says:

   @ Miqa, pamiętam ten strach. Motywuj się uczuciem ulgi, które przypadnie Ci w udziale jak już wszystko pozdajesz. 🙂

   @ Iczka, myślę, że jeśli ktoś w to naprawdę uwierzy to sporą.

 6. Karolka Says:

  Lubię jogę bo pozwala poczuć się w pełni w harmonii ze światem i takim spokojnym i zorganizowanym. Ja jestem taka chaotyczna, mam problemy z koncetracją. Jak mam czas to ćwiczę ale brak mi systematyczność. Ta książka bardzo mnie ciekawi. Ćwiczenia wydają się być łatwe i można je robić wszędzie:)

 7. Patrycja Says:

  ja jestem od tej książki uzależniona.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s