poduszkowietz

"Niczego nie daje zapadanie się w marzenia i zapominanie o życiu." – Czyżby?…

Zapowiedź „Szóstego” 5 lutego, 2012

Filed under: na marginesie — finkaa @ 5:55 pm

Dziś chciałabym się z Wami podzielić notatką o książce „Szósty”, autorstwa Agnieszki Lingas-Łoniewskiej. Wznowienie książki ukaże się nakładem wydawnictwa Replika pod koniec lutego, a patronat nad książką objęła Zbrodnia w Bibliotece. Dlatego zachęcam Was do przeczytania opisu, a następnie do zaopatrzenia się w „Szósty”.

 
 

Przewidywana data premiery: 28 lutego 2012

 

Czy możliwe jest połączenie świetnego kryminału z wciągającym romansem? Wartkiej, trzymającej w napięciu akcji z subtelnym i wnikliwym opisem uczuć? Logicznie i racjonalnie skonstruowanej intrygi z onirycznymi przeczuciami czekającego gdzieś za rogiem przeznaczenia?
 

Okazuje się, że tak. Agnieszka Lingas-Łoniewska w „Szóstym” dokonuje niebywałej rzeczy. Łącząc przeciwności, tworzy niesamowitą historię, od której wprost nie sposób się oderwać. Rys bohaterów jest tak przekonujący, że zasadne staje się uściślenie autorki o fikcyjności postaci i wydarzeń.
 

Alicja Szymczak i Marcin Langer… Od początku trwania powieści ich losy w dziwny sposób zbliżają się do siebie i oddalają. Każde z nich obawia się przyjąć tego, co nieubłaganie ściga ich od sześciu lat. Absurdalnie, dopiero pojawienie się seryjnego mordercy, zabijającego zielonookie blondynki, sprawia, że losy tej wyjątkowej dwójki łączą się na zawsze. Ona – policyjna pani psycholog i proflier, on – głównodowodzący Śląskiej Grupy Śledczej, elitarnej jednostki policyjnej. Współpraca zawodowa wkrótce przeradza się w gorący, pełen skrajnych emocji romans.
 
Tłem tej romantycznej historii jest świetnie poprowadzony kryminał. Grasujący seryjny morderca, tajemnicza sprawa sprzed wielu lat, niewiele poszlak… Wszystko to sprawia, że do samego końca nie wiadomo, kim jest Szósty, a ostatnie rozdziały i epilog są zaskoczeniem dla każdego czytelnika.”

 

4 Responses to “Zapowiedź „Szóstego””

  1. miqaisonfire Says:

    Też muszę dodać informację o tej książce na bloga 🙂

  2. a ja już jestem po lekturze tej książki, udało mi się przeczytać jeszcze we wcześniejszym wydaniu i bardzo mi się podobała 🙂

  3. Patrycja Says:

    Ja właśnie mam poprzednie wydanie i chyba przyspieszę jego lekturę ze względu na premierę tego 😉

  4. Poluję na nią ;] Już nie mogę się doczekać ;]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s